16.12.2018r. Godz. 23:41Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 25.08.2014

dodano: 26 sierpnia 2014 o 00:08 | ostatnia aktualizacja: 26 sierpnia 2014 o 14:08 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

1. W Skorogoszczy (gmina Lewin Brzeski) prawdopodobnie w wyniku zwarcia instalacji elektrycznej doszło do pożaru stropu pomiędzy mieszkaniem a strychem w budynku wielorodzinnym. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zadymiona była część strychu. Strażacy przeprowadzili ewakuację klatka schodową na zewnątrz budynku dwanastu osób, odłączyli dopływ prądu do budynku, sprawdzili kamerą termowizyjną pomieszczenia, usunęli części podłogi na strychu oraz sufitu w mieszkaniu, podali prąd wody na tlące się belki stropowe. Po zakończonych działaniach sprawdzono mieszkanie na obecność tlenku węgla – wynik negatywny. W działaniach brało udział pięć zastępów straży pożarnej.

2. W zdarzeniach drogowych sześć osób zostało poszkodowanych, między innymi na autostradzie A4 na 213 km w kierunku Wrocławia w wyniku zderzenia dwóch pojazdów poszkodowane zostały trzy osoby, którym strażacy udzielili KPP.

Dyżurny Operacyjny

Stanowiska Kierowania