19.12.2018r. Godz. 14:20Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 25.08.2015

dodano: 25 sierpnia 2015 o 20:08 | ostatnia aktualizacja: 26 sierpnia 2015 o 19:08 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym straż pożarna interweniowała 45 razy z czego 15 pożarów, 29 miejscowe zagrożenia i 1 alarm fałszywy. W zdarzeniach ogółem poszkodowanych zostało 10 osób.

1. W powiecie brzeskim dyżurny stanowiska kierowania o godzinie 13.06 przyjął zgłoszenie dotyczące pożaru lokomotywy w miejscowości Lewin Brzeski przy ul. Powstańców Śląskich. Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane cztery zastępy straży pożarnej w sile 15. strażaków. Po przybyciu na miejsce zdarzenia potwierdzono informację wynikającą ze zgłoszenia – z lokomotywy ze składem węgla stojącej na czynnej linii kolejowej wydobywał się gęsty dym. Maszynista poinformował kierującego działaniami ratowniczymi o wyłączeniu trakcji elektrycznej i wstrzymaniu ruchu w komunikacji kolejowej w pobliżu miejsca zdarzenia.

Działania straży pożarnej polegały na równoczesnym:

- zabezpieczeniu miejsca zdarzenia

- odłączeniu akumulatorów w lokomotywie

- ugaszeniu pożaru

- zdemontowaniu nadpalonego wyposażenia lokomotywy i wyniesieniu go na zewnątrz w celu dokładnego jego dogaszenia

Uszkodzenia powstałe podczas pożaru uniemożliwiły kontynuację jazdy pociągu.

W trakcie prowadzonych działań nikt nie odniósł obrażeń.

2. W powiecie kluczborskim dyżurny stanowiska kierowania o godzinie 18.01 przyjął zgłoszenie dotyczące wypadku drogowego w Kluczborku przy ul. Strzeleckiej. Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane dwa zastępy straży pożarnej w sile 7. strażaków. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy znajdujący się w rowie po uprzednim uderzeniu w drzewo.

Działania straży pożarnej polegały na równoczesnym:

- zabezpieczeniu miejsca zdarzenia

- udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy dwum osobom, a następnie przekazaniu ich przybyłemu na miejsce zdarzenia zaspołowi ratownictwa medycznego

- zakręceniu instalacji LPG i odłączeniu akumulatorów w pojeździe.

Na czas prowadzenia działan ruch na drodze powiatowej był wstrzymany.

Dyżurny Operacyjny

Stanowiska Kierowania