09.12.2018r. Godz. 21:31Najnowsze interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 25.10.2017 r.

dodano: 25 października 2017 o 23:10 | ostatnia aktualizacja: 26 października 2017 o 22:10 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 12 razy. Odnotowaliśmy 2 pożary, 8 miejscowych zagrożeń oraz 2 alarmy fałszywe. W zdarzeniach poszkodowanych zostało 8 osób. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 26 zastępów, w sile 106 strażaków.

W powiecie prudnickim dyżurny stanowiska kierowania o godzinie 20.19 przyjął zgłoszenie, dotyczące wypadku drogowego, do którego doszło w pobliżu miejscowości Radostynia. Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane cztery zastępy straży pożarnej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy w rowie oraz trzy dorosłe osoby poszkodowane.

Działania straży pożarnej polegały na równoczesnym:

- zabezpieczeniu miejsca zdarzenia

- udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy trzem osobom poszkodowanym, a następnie, przekazaniu ich przybyłemu na miejsce zdarzenia zespołowi ratownictwa medycznego.

Na uwagę zasługuje fakt, że jednej osobie pomocy udzielili druhowie z OSP Biała.

Dyżurny Operacyjny

Stanowiska Kierowania