11.12.2018r. Godz. 08:07Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 25.10.2018 r.

dodano: 25 października 2018 o 23:10 | ostatnia aktualizacja: 26 października 2018 o 23:10 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 25 razy. Odnotowaliśmy 8 pożarów, 17 miejscowych zagrożeń. W powyższych zdarzeniach poszkodowane zostało 9 osób. We wszystkich działaniach ratowniczych zaangażowanych było 76 zastępów, w sile 298 strażaków.

Dyżurny Stanowiska Kierowania w Oleśnie otrzymał zgłoszenie o wypadku samochodu osobowego w miejscowości Świercze, po przyjeździe na miejsce akcji zastano samochód osobowy po dachowaniu, który znajdował się na pobliskim polu samochodem podróżowała jedna osoba, kierujący opuścił pojazd przed przybyciem zastępów straży pożarnej. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca akcji oraz udzieleniu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy jednej osobie poszkodowanej.

Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego w Opolu otrzymał zgłoszenie o zderzeniu samochodu ciężarowego z samochodem osobowym w wyniku zaistniałego zdarzenia kierujący samochodem osobowym poniósł śmierć na miejscu, w trakcie działań ratowniczych około 300 metrów od zdarzenia doszło do kolejnego zdarzenia gdzie samochód osobowy zderzył się z ciągnikiem siodłowym.

Opracowanie:
Stanowisko Kierowania