09.12.2018r. Godz. 21:29Najnowsze interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 25.12.2014r.

dodano: 25 grudnia 2014 o 22:12 | ostatnia aktualizacja: 26 grudnia 2014 o 22:12 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Ważniejsze zdarzenia w dniu 25.12.2014r.

W dniu dzisiejszym na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 13  razy: w tym odnotowano 5 pożarów, 7 miejscowych zagrożeń, oraz 1 alarm fałszywy. W działaniach ogółem udział brały 23 zastępy w sile 104 strażaków.

Ważniejsze zdarzenia.

Około godziny 19:06 otrzymaliśmy informację iż w  Lewinie Brzeskim doszło do zatrucia tlenkiem węgla. Do zdarzenia zadysponowano 3 zastępy straży pożarnej. Po przybyciu na miejsce  zastano osobę nieletnią, przytomną z  objawami zatrucia tlenkiem węgla. Nasze działania polegały na ewakuowaniu na zewnątrz  osoby poszkodowanej i  podaniu jej tlenu. Ratownicy w aparatach ODO sprawdzili mieszkanie na zawartość CO -  wynik 25ppm. Przybyłemu  na miejsce zdarzenia ZRM przekazano osobę poszkodowaną. Po ok 10 min. sprawdzono ponownie  łazienkę na zawartość CO.  Pomiar  wykazał 16ppm. Wyłączono urządzenie grzewcze, przewietrzono mieszkanie i dokonano pomiaru. Wynik 0 ppm. Zalecono użytkownikowi nieużywania ogrzewacza gazowego i przewodu kominowego do momentu uzyskania pozytywnej opinii kominiarskiej.

Stanowisko Kierowania

Dyżurny Operacyjny Województwa