14.12.2018r. Godz. 11:51Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 26.03.2014

dodano: 26 marca 2014 o 21:03 | ostatnia aktualizacja: 26 marca 2014 o 23:03 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

1. O godzinie 18.32 dyżurny stanowiska kierowania w Prudniku przyjął zgłoszenie dotyczące pożaru budynku w Głogówku przy ul. Mickiewicza. W obiekcie tym znajduje się restauracja, zakład szewski oraz mieszkania prywatne. Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane 3 zastępy straży pożarnej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia i dokonaniu rozpoznania ustalono, że personel restauracji oraz osoby zamieszkujące budynek w którym mieścił się zakład szewskim ewakuowały się przed przybyciem straży pożarnej. Zastano palący się zakład szewski oraz zadymione pomieszczenia zaplecza restauracji. Działania straży polegały na wyważeniu drzwi do zakładu szewskiego, odłączeniu dopływu prądu w budynku oraz podanie jednego prądu gaśniczego wody przez strażaków ubranych w sprzęt ochrony dróg oddechowych. Jednocześnie strażacy prowadzili przeszukiwanie i oddymianie restauracji, do której dym dostał się przewodem wentylacji. Przeszukano również mieszkanie sąsiadujące z zakładem, w którym nie stwierdzono zadymienia ani obecności płomieni.

2. O godzinie 20.57 dyżurny stanowiska kierowania w Nysie przyjął zgłoszenie dotyczące pożaru budynku mieszkalnego w Nysie przy ul. Słowiańskiej. Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane 3 zastępy straży pożarnej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zabezpieczono teren działań, wyważono drzwi do mieszkania oraz podano jeden prąd wody na palące się pomieszczenie. Jednocześnie ewakuowano z mieszkania osobę poszkodowaną i przekazano ją Zespołowi Ratownictwa Medycznego oraz wyniesiono z mieszkania zwłoki. Po ugaszeniu pożaru wyrzucono spalone meble i materiały wyposażenia wnętrz dogaszając je na zewnątrz wodą. Podczas akcji sprawdzono jednocześnie inne mieszkania – brak osób poszkodowanych. Po zakończeniu akcji sprawdzono miejsce zdarzenia kamerą termowizyjną.

Stanowisko Kierowania

Dyżurny Operacyjny Województwa