23.10.2018r. Godz. 07:43Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 26.05.2018 r.

dodano: 26 maja 2018 o 23:05 | ostatnia aktualizacja: 27 maja 2018 o 22:05 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 23 razy. Odnotowaliśmy 10 pożarów,  12 miejscowych zagrożeń i 1 alarm fałszywy .  W  powyższych zdarzeniach zostały 2 osoby poszkodowane. We wszystkich działaniach ratowniczych zaangażowanych było 49 zastępów, w sile 208 strażaków.

W Praszce powiat oleski doszło do zderzenia samochodu osobowego z motocyklem, do działań zadysponowano jeden zastęp JRG Olesno oraz zastępy OSP Kowale i OSP Praszka. Przybyli na miejsce strażacy udzielili poszkodowanemu kierowcy motocykla kwalifikowanej pierwszej pomocy, przybyły na miejsce zdarzenia lekarz ZRM podjął decyzję o transporcie poszkodowanego do szpitala.

Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Strzelcach  Op. otrzymał zgłoszenie o wydobywającym się dymie z mieszkania w miejscowości Księży Las. Do zdarzenia zadysponowano trzy zastępy JRG Strzelce Op.  dwa zastępy OSP Zalesie Śl. oraz jeden zastęp OSP Ujazd, po dojeździe na miejsce akcji strażaków okazało się że spaliła się potrawa w garnku.

Opracowanie:
Stanowisko Kierowania