19.02.2019r. Godz. 07:17Najnowsze interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 26.07.2014r.

dodano: 26 lipca 2014 o 23:07 | ostatnia aktualizacja: 27 lipca 2014 o 23:07 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Ważniejsze zdarzenia w dniu 26.07.2014r.

W dniu dzisiejszym straż pożarna interweniowała 31 razy, w tym odnotowaliśmy 11 pożarów, 17 miejscowych zagrożeń oraz 3 wyjazdy do alarmów fałszywych.

 

Ważniejsze zdarzenia:

O godz. 16:16 doszło do nieszczęśliwego zdarzenia w miejscowości Bogdanowice w powiecie głubczyckim. W jednym ze starych domów jednorodzinnych zawaliła się część stropu. Dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania w Głubczycach zadysponował niezwłocznie 4 zastępy JOP w liczbie 21 ratowników. W trakcie rozpoznania KDR ustalił, że rodzina przyjechała do osoby samotnie mieszkającej w odwiedziny i po tym jak nie mogła uzyskać z nią kontaktu, weszła do środka budynku. Rodzina widząc uszkodzony strop i podejrzewając najgorszego, zaalarmowała służby ratownicze. Po przeszukaniu pomieszczeń przez strażaków, odnaleziono ciało 85 letniej kobiety pod zwałami gruzu. Lekarz obecny na miejscu zdarzenia stwierdził zgon.

Do równie tragicznego zdarzenia, zostali zaalarmowani strażacy z JRG Brzeg, gdzie w miejscowości Skarbimierz, matka zgłosiła zasłabnięcie 13 letniej córki. Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażaków i pogotowia ratunkowego stwierdzono leżącą na podłodze w jednym z pomieszczeń dziewczynkę. Lekarz po zbadaniu, niestety stwierdził zgon. Działania straży polegały na sprawdzeniu pomieszczeń mieszkania na zawartość tlenku węgla. Eksplozymetr nie wskazał obecności trującego gazu w atmosferze. Przyczynę zaistniałego zdarzenia ustala policja i prokuratura.

 

Dyżurny Operacyjny Województwa

mł. kpt. Roman Felusiak