09.12.2018r. Godz. 22:17Najnowsze interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 26.07.2018

dodano: 26 lipca 2018 o 23:07 | ostatnia aktualizacja: 27 lipca 2018 o 23:07 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 57 razy. Odnotowaliśmy 30 pożarów, 24 miejscowe zagrożenia oraz 3 alarmy fałszywe. W wyniku zdarzeń poszkodowanych zostało 6 osób. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 131 zastępów, w sile 582. strażaków

W miejscowości Rogów Opolski w powiecie krapkowickim, na drodze krajowej 45, miał miejsce wypadek dwóch pojazdów osobowych. W wyniku tego zdarzenia poszkodowane zostały cztery osoby, w tym dwoje dzieci. Osoby poszkodowane, po udzieleniu im kwalifikowanej pierwszej pomocy, zostały przekazane wezwanym na miejsce zespołom ZRM. W działaniach ratowniczych brały udział dwa zastępy straży pożarnej.

W Oleśnie na terenie nasypu kolejowego należącego do PKP miało miejsce siedem pożarów, których przyczyną był wadliwy układ hamulcowy pociągu. Nasze zastępy gasiły pożar i przemieszczały się do kolejnych zarzewi ognia. We wszystkich tych działaniach udział brało siedem zastępów straży pożarnej.

Opracowanie: Stanowisko Kierowania Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP mł. bryg. Marek Kocielski