12.12.2018r. Godz. 15:20Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 26.08.2016

dodano: 26 sierpnia 2016 o 23:08 | ostatnia aktualizacja: 27 sierpnia 2016 o 22:08 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 51 razy. Odnotowaliśmy 14 pożarów, 35 miejscowych zagrożeń i 2 alarmy fałszywe. W wyniku zdarzeń poszkodowane zostało 7 osób. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 93 zastępów, w sile 412 strażaków.

W powiecie opolskim dyżurny stanowiska kierowania o godzinie 10.53 przyjął zgłoszenie, dotyczące wypadku drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych oraz samochody ciężarowego z naczepą, do którego doszło na skrzyżowaniu dróg wojewódzkich nr 45 i 94 w pobliżu miejscowości Wrzoski. Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane trzy zastępy straży pożarnej.

Działania straży pożarnej polegały na równoczesnym:

- zabezpieczeniu miejsca zdarzenia

- udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy jednej osobie poszkodowanej, a następnie przekazaniu jej przybyłemu na miejsce zdarzenia zespołowi ratownictwa medycznego.

Pozostali uczestnicy zdarzenia nie odnieśli obrażeń.

Dyżurny Operacyjny

Stanowiska Kierowania