15.12.2018r. Godz. 13:40Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 26.08.2018r.

dodano: 26 sierpnia 2018 o 22:08 | ostatnia aktualizacja: 27 sierpnia 2018 o 21:08 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 30 razy. Odnotowaliśmy 7 pożarów, 23 miejscowe zagrożenia. W wyniku zdarzeń poszkodowanych zostało 13 osób. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 61 zastępów, w sile 255 strażaków.

W miejscowości Izbicko powiat strzelecki zjechanie na przeciwny pas ruchu przez kierującego osobową toytą było przyczyną tragicznego w sutkach wypadku z samochodem ciężarowym. Przybył na miejsce lekarz stwierdził zgon kierowcy z samochodu osobowego. Kierowca samochodu ciężarowego był przytomny jednak należało wykonać do niego dostęp i przy pomocy specjalistycznych narzędzi hydraulicznych uwolnić go z kabiny. Podczas tego zdarzania uszkodzona została również cysterna w samochodzie ciężarowym w której, przewożone było około 20 tyn mleka. Zostało ono przepompowane do podstawionego samochodu przystosowanego do jego przewozu. Straty materialne powstałe w tym zdarzeniu oszacowano na 250 tys.pln.

Opracowanie:
Stanowisko Kierowania