09.12.2018r. Godz. 19:59Bieżące interwencje

ważniejsze zdarzenia w dniu 26.09.2014r

dodano: 27 września 2014 o 00:09 | ostatnia aktualizacja: 27 września 2014 o 17:09 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym na terenie województwa opolskiego straż interweniowała 19 razy: w tym 4 pożary, 13 miejscowych zagrożeń oraz 2 alarmy fałszywe. W działaniach udział brało 33 zastępy i 146 strażaków. W wyniku zaistniałych zdarzeń 5 osób zostało poszkodowanych.

Ważniejsze zdarzenia

O godzinie 7:44 do SK w Oleśnie wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu trzech sam. osobowych. Do zdarzenia doszło na drodze powiatowej pomiędzy Olesnem a Radłowem. W wyniku zderzenia obrażeń doznał kierujący jednym z pojazdów. Na miejscu zdarzenia pomocy poszkodowanemu udzielił ZRM Olesno, po czym został on przewieziony do szpitala w Oleśnie. Na czas prowadzenia akcji ruch na drodze powiatowej Olesno - Radłów był zamknięty.

W miejscowości Dobrodzień doszło do zdarzenia w którym kierujący sam. osobowym podczas wyprzedzania stracił kontrolę nad pojazdem w wyniku czego uderzył w przydrożny słup energetyczny. W wyniku zderzenia poszkodowany wypadł z samochodu wskutek czego doznał ciężkiego urazu głowy oraz urazów wielonarządowych. Po udzieleniu pomocy przez ZRM poszkodowany został przekazany Lotniczemu Pogotowiu Ratunkowemu celem jak najszybszego przetransportowania do szpitala w Opolu. Działania JOP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu dopływu prądu z akumulatora oraz przygotowaniu lądowiska dla LPR-u. Na czas prowadzenia działań ruch na ul. Opolskiej w Dobrodzieniu był zamknięty.

Stanowisko Kierowania

kpt. Krzysztof Letki