19.12.2018r. Godz. 12:25Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu: 26.09.2015

dodano: 26 września 2015 o 19:09 | ostatnia aktualizacja: 27 września 2015 o 23:09 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym straż pożarna interweniowała 25 razy z czego 14 pożarów, 8 miejscowych zagrożeń i 3 alarmy fałszywe. W zdarzeniach ogółem poszkodowane zostały 4 osoby.

1. W powiecie krapkowickim dyżurny stanowiska kierowania o godzinie 10.17 przyjął zgłoszenie dotyczące wypadku drogowego do, którego doszło na drodze wojewódzkiej nr 423 w pobliżu miejscowości Krępna. Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane cztery zastępy straży pożarnej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy, który z nieustalonych przyczyn zjechał z drogi i uderzył w drzewo. W wypadku drogowym uczestniczyła tylko jedna osoba.

Działania straży pożarnej polegały na równoczesnym:

- zabezpieczeniu miejsca zdarzenia

- wykonaniu dostępu do osoby poszkodowanej przy użyciu narzędzi hydraulicznych, a następnie przekazaniu jej przybyłemu na miejsce zdarzenia zaspołowi ratownictwa medycznego

- odłączeniu akumulatora w pojeździe.

Lekarz z zespołu ratownictwa medycznego stwierdził zgon.

Na czas prowadzenia działań ruch na drodze wojewódzkiej w obu kierunkach był wstrzymany.

2. W powiecie brzeskim dyżurny stanowiska kierowania o godzinie 16.50 przyjął zgłoszenie dotyczące wypadku drogowego z udziałem motoru i samochodu osobowego do, którego doszło w miejscowości Grodków przy ul. Sienkiewicza. Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane trzy zastępy straży pożarnej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia potwierdzono informację wynikającą ze zgłoszenia. W wypadku drogowym brały udział trzy osoby (dwie osoby z samochodu osobowego i jedna z motocykla). W wyniku zdarzenia poszkodowana została osoba kierująca jednośladem.

Działania straży pożarnej polegały na równoczesnym:

- zabezpieczeniu miejsca zdarzenia

- udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, a następnie przekazaniu jej przybyłemu na miejsce zdarzenia zaspołowi ratownictwa medycznego

- pomocy policji przy kierowaniu ruchem drogowym do momentu zakończenia akcji.

Na czas prowadzenia działań ruch na drodze odbywał się wahadłowo.

.......................................

Stanowiska Kierowania