09.12.2018r. Godz. 23:53Najnowsze interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 26.09.2016

dodano: 26 września 2016 o 22:09 | ostatnia aktualizacja: 27 września 2016 o 23:09 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym, na terenie województwa opolskiego, straż pożarna interweniowała 29 razy. Odnotowaliśmy 8 pożarów, 16 miejscowe zagrożenia oraz 5 alarmów fałszywych. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 58 zastępów w sile 233 strażaków. W zdarzeniach poszkodowanych zostało 6 osób.

Ważniejsze zdarzenia

W powiecie kędzierzyńsko-kozielskim dyżurny stanowiska kierowania o godzinie 12.14 przyjął zgłoszenie, dotyczące wypadku drogowego z udziałem samochodu osobowego, do którego doszło na drodze krajowej nr 38 w pobliżu miejscowości Reńska Wieś. Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane cztery zastępy straży pożarnej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano następującą sytuację:

- samochód osobowy uderzył w drzewo

- pojazdem podróżowały dwie osoby, z których jedna została uwięziona w pojeździe, a druga wyszła na zewnątrz o własnych siłach.

Działania straży pożarnej polegały na równoczesnym:

- zabezpieczeniu miejsca zdarzenia

- wykonaniu dostępu przy pomocy narzędzi hydraulicznych do osoby poszkodowanej

- udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, a następnie przekazaniu jej przybyłemu na miejsce zdarzenia zespołowi ratownictwa medycznego.

Dyżurny Operacyjny

Stanowiska Kierowania