15.12.2018r. Godz. 12:56Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 26.09.2018 r .

dodano: 26 września 2018 o 23:09 | ostatnia aktualizacja: 27 września 2018 o 22:09 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 42 razy. Odnotowaliśmy 8 pożarów, 29 miejscowych zagrożeń i 5 alarmów fałszywych. W wyniku zdarzeń poszkodowanych zostało 10 osób. We wszystkich działaniach ratowniczych brały udział 103 zastępy, w sile 414 strażaków.

W miejscowości Pogórze ( pow. nyski) na skrzyżowaniu drogi powiatowej z drogą wojewódzką 407 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W wyniku zderzenia jeden z samochodów znajdował się na skrzyżowaniu, a drugi na pobliskiej posesji. Pojazdami podróżowało 5 osób. Dwie osoby opuściły pojazd przed przybyciem straży pożarnej. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonaniu dostępu przy użyciu narzędzi hydraulicznych do osób poszkodowanych. Następnie ewakuowano poszkodowanych i udzielono im kwalifikowanej pierwszej pomocy. Zabezpieczono lądowisko dla śmigłowca LPR. Poszkodowane cztery osoby zostały zabrane do szpitala przez zespoły ratownictwa medycznego i LPR.

O godzinie 10.00 do dyżurnego straży pożarnej w Brzegu wpłynęło zgłoszenie o pożarze mieszkania w budynku wielorodzinnym. 10 mieszkańców budynku ewakuowało się przed przybyciem strażaków. Po przybyciu strażacy zabezpieczyli teren działań , podali jeden prąd wody do środka mieszkania na palące się wyposażenie. Strażacy pracowali w sprzęcie ochrony dróg oddechowych. Równocześnie ewakuowali z budynku dwie osoby. Jednej z nich ( lokatorce mieszkania) udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy i przekazali zespołowi ratownictwa medycznego. Pozostałym osobom nic się nie stało. Po ugaszeniu pożaru przewietrzono budynek.

Opracowanie:
Stanowisko Kierowania