16.12.2018r. Godz. 23:21Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 26.10.2014r.

dodano: 26 października 2014 o 23:10 | ostatnia aktualizacja: 27 października 2014 o 17:10 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

O godzinie 05:43 do Stanowiska Kierowania w Opolu o wypadku samochodu osobowego w miejscowości Dylaki. Spowodowanym nadmierną prędkością i utratą panowania nad pojazdem. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej zastano samochód osobowy audi A 8. który uderzył bokiem w drzewo (drzewo znajdowało się w rozbitej kabinie kilka centymetrów od środka kabiny). Kierowca uszkodzonego samochodu znajdował się w karetce zespołu ratownictwa medycznego. Jeden z poszkodowanych znajdował się w tylnej części uszkodzonego samochodu. Sprzętem hydraulicznym wykonano dostęp do osoby poszkodowanej, wydobyto ją i przekazano ratownikom pogotowia. Samochód przed zatrzymaniem się  ściął drzewo o średnicy pnia ok. 30 cm. W wypadku tym jedna osoba poniosła śmierć a dwie zostały ranne. Straty materialne oszacowano na 80 tys.pln.

W dniu dzisiejszym awarie w dwóch samochodach dostawczych były przyczyną pożarów do jakich doszło na opolskim odcinku autostrady A4 :

godzina 13.39 powiat strzelecki 272 km. kierunek Katowice miał miejsce pożar samochodu IVECO

godzina 15.06 powiat krapkowicki 257 km. Kierunek Wrocław miał miejsce pożar samochodu VW Transporter

W wyniku tych zdarzeń nikt nie został ranny.

Stanowisko Kierowania

st.kpt. R.Bisowski