17.12.2018r. Godz. 19:45Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 26.10.2018 r.

dodano: 26 października 2018 o 23:10 | ostatnia aktualizacja: 27 października 2018 o 23:10 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 16 razy. Odnotowaliśmy 5 pożarów, 10 miejscowych zagrożeń i 1 alarm fałszywy. W wyniku zdarzeń poszkodowane zostały 4 osób, w tym 1 to ofiara śmiertelna. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 36 zastępów, w sile 149 strażaków.

W miejscowości Zawadzkie jednostka OSP Zawadzkie została zadysponowana do zdarzenie związanego z udzielenie kwalifikowanej pierwszej pomocy lokatorce mieszkania. Po przybyciu przystąpiono do medycznych czynności ratunkowych a następnie przekazano osobę poszkodowaną pod opiekę Pogotowiu. Przybyły na miejsce lekarz po przebadaniu stwierdził zgon lokatorki.

W miejscowości Nysa doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego i motocykla. Pojazdami podróżowały łącznie 3 osoby którym na miejscu zdarzenia udzielono kwalifikowanej pomocy przedmedycznej. Po zaopatrzeniu przez pogotowie osoby te zostały przewiezione na obserwację do szpitala.

Opracowanie:
Stanowisko Kierowania