19.12.2018r. Godz. 15:11Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 26.11.2014

dodano: 26 listopada 2014 o 18:11 | ostatnia aktualizacja: 27 listopada 2014 o 23:11 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym straż pożarna interweniowała 12 razy, w tym 5 pożarów, 6 miejscowych zagrożeń i 1 alarm fałszywy. W zdarzeniach ogółem poszkodowane zostały 3 osoby.

1. W powiecie brzeskim dyżurny stanowiska kierowania o godzinie 10.06 przyjął zgłoszenie dotyczące pomocy policji w otwarciu mieszkania w miejscowości Strzegów, gdzie zachodziło prawdopodobieństwo, iż w środku znajduje się osoba poszkodowana. Na miejsce zdarzenia został zadysponowany jeden zastęp straży pożarnej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia i dokonaniu rozpoznania potwierdzono informacje ze zgłoszenia.

Działania straży pożarnej polegały na równoczesnym:

- zabezpieczeniu miejsce zdarzenia

- otwarciu drzwi zewnętrznych i wejściu do środka

- pomocy zespołowi ratownictwa medycznego w resuscytacji krążeniowo-oddechowej

- wyznaczeniu i zabezpieczeniu lądowiska dla lotniczego pogotowia ratunkowego (LPR).

Miejsce zdarzenia przekazano policji.

2. W powiecie nyskim dyżurny stanowiska kierowania o godzinie 13.45 przyjął zgłoszenie dotyczące pomocy w przywróceniu zatrzymanego oddechu u 18. miesięcznego dziecka w miejscowości Nysa przy ul. Marcinkowskiego. Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane dwa zastępy straży pożarnej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia i dokonaniu rozpoznania zastano matkę z przytomnym dzieckiem, u którego występowały problemy z oddychaniem.

Działania straży pożarnej polegały na udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy dziecku, a następnie przekazaniu go przybyłemu na miejsce zdarzenia zespołowi ratownictwa medycznego.

Miejsce zdarzenia przekazano użytkownikowi mieszkania.

Dyżurny Operacyjny

Stanowiska Kierowania