09.12.2018r. Godz. 20:07Bieżące interwencje

ważniejsze zdarzenia w dniu 26.11.2016r

dodano: 26 listopada 2016 o 22:11 | ostatnia aktualizacja: 26 listopada 2016 o 22:11 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 21 razy. Odnotowaliśmy 7 pożarów, 13 miejscowych zagrożeń i 1 alarm fałszywy . W wyniku zdarzeń poszkodowane zostały 3 osoby. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 39 zastępów  w sile 174 strażaków.

W Nysie na ul Wrocławskiej doszło do pożaru frytkownicy w lokalu gastronomicznym. W zdarzeniu została poszkodowana jedna osoba ( zatrucie gazami pożarowymi). Z pomieszczeń restauracji strażacy ewakuowali cztery osoby. Poszkodowanej kwalifikowanej pierwszej pomocy udzielili strażacy z JRG Nysa.

W Grodkowie strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy starszej osobie, która zasłabła podczas kąpieli. Po sprawdzeniu łazienki urządzeniami pomiarowymi, stwierdzono niewielkie stężenie tlenku węgla (10 ppm). Prawdopodobną przyczyną było cofnięcie się spalin.

SK OKW

asp.sztab. Piotr Labusga