19.12.2018r. Godz. 14:57Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 26.11.2018 r.

dodano: 26 listopada 2018 o 23:11 | ostatnia aktualizacja: 27 listopada 2018 o 23:11 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 27 razy. Odnotowaliśmy 6 pożarów, 20 miejscowych zagrożeń oraz 1 alarm fałszywy. W wyniku zdarzeń poszkodowanych zostało pięć osób w tym dwie ofiary śmiertelne. We wszystkich działaniach ratowniczo-gaśniczych brało udział 63 zastępów, w sile 234. strażaków.

Dziś w miejscowości Brzeg, miał miejsce pożar drewnianego budynku gospodarczego. Podczas działań zawaleniu uległ jego dach, a w wyniku prowadzonego przeszukiwania pomieszczeń, strażacy ujawnili jedną ofiarę śmiertelną. W działania te zaangażowane były trzy zastępy straży pożarnej.

W miejscowości Dobra (powiat krapkowicki) miał miejsce wypadek pojazdu ciężarowego. W wyniku tego zdarzenia poszkodowana została jedna osoba. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz wykonali dostęp do osoby poszkodowanej przy użyciu narzędzi hydraulicznych. Po wykonaniu dostępu lekarz ZRM stwierdził zgon kierującego pojazdem. Strażacy ograniczyli wycieki paliwa i zrealizowali oświetlenie miejsca akcji. W działaniach udział brało pięć zastępów straży pożarnej.

Opracowanie: Stanowisko Kierowania Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP mł. bryg. Marek Kocielski.