10.12.2018r. Godz. 22:30Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 27.02.2014r.

dodano: 27 lutego 2014 o 21:02 | ostatnia aktualizacja: 28 lutego 2014 o 07:02 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym straż pożarna interweniowała 28 razy, w tym 19 pożarów, 7 miejscowych zagrożeń oraz 2 alarmy fałszywe. W działaniach udział brał0 47 zastępów i 228 strażaków. W zdarzeniach poszkodowane zostały 4 osoby.

W miejscowości Biestrzynnik, pow. opolski, doszło do pożaru w pomieszczeniach piwnicznych budynku jednorodzinnego. Właściciel znajdował się na zewnątrz z widocznymi śladami oparzeń. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu, a po dojeździe na miejsce zespołu ratownictwa medycznego przekazano go pod ich opiekę. Jednocześnie kolejne roty przystąpiły do gaszenia pożaru. Sprawnie przeprowadzona akcja gaśnicza pozwoliła na ograniczenie strat (10 tys.) i uratowanie mienia wartości 300 tys.

W Dylakach, pow. opolski, doszło do zdarzenia drogowego z udziałem ciągnika rolniczego oraz samochodu osobowego. W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały dwie osoby, którym kwalifikowanej pierwszej pomocy udzielili strażacy. Po przybyciu na miejsce zespołu ratownictwa medycznego poszkodowanych przekazano. Odłączono dopływ prądu z akumulatorów w obu pojazdach oraz usunięto pozostałości powypadkowe z jezdni. Straty oszacowano na 20 tys.

Od początku roku na terenie naszego województwa odnotowaliśmy 397 wyjazdów do pożarów traw. W lutym 350 razy, dzisiaj 17.

sporządził

Dyżurny Operacyjny