19.12.2018r. Godz. 09:05Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 27.02.2018 r.

dodano: 27 lutego 2018 o 21:02 | ostatnia aktualizacja: 28 lutego 2018 o 21:02 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 37 razy. Odnotowaliśmy 17 pożarów, 19 miejscowych zagrożeń i 1 alarm fałszywy. W powyższych zdarzeniach poszkodowane zostały 11 osób, w tym 5 ofiar śmiertelnych. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 94 zastępy, w sile 280 strażaków.

O godz. 19.00 Stanowisko Kierowania Komendy Miejskiej PSP w Opolu otrzymało informacje o wypadku na przejeździe kolejowym w Chmielowicach. Samochód osobowy którym podróżowały 4 osoby wjechał na nieoznakowany przejazd i zderzył się z Szynobusem relacji Nysa-Opole. Do działań zadysponowano 9 zastępów Straży Pożarnej. Działania ratownicze polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wydobyciu poszkodowanych z samochodu i prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Niestety wszystkie osoby podróżujące samochodem osobowym poniosły śmierć w wyniku zdarzenia.

Po godz. 20 służby ratunkowe w Nysie zostały poinformowane o podejrzeniu zatruciu tlenkiem węgla. Po przybyciu na miejsce zdarzenia pomimo natychmiastowej ewakuacji z mieszkania oraz bezzwłocznego podjęcia działań RKO nie udało się uratować poszkodowanej.

Opracowanie:
Stanowisko Kierowania