17.12.2018r. Godz. 06:23Najnowsze interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 27.03.2017 r

dodano: 27 marca 2017 o 23:03 | ostatnia aktualizacja: 29 marca 2017 o 23:03 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 38 razy. Odnotowaliśmy 29 pożarów, 6 miejscowych zagrożeń i 3 alarmy fałszywe. W wyniku zdarzeń poszkodowanych zostało 5 osób. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 76 zastępów, w sile 343 strażaków.

W dniu dzisiejszym o godz. 19.58 do stanowiska kierowania w Namysłowie wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Kamienna. Po przybyciu jednostek Straży Pożarnej na miejsce zdarzenia ustalono, że samochód osobowy z nieznanych przyczyn zjechał z drogi i uderzył w barierę ochronną przy wiadukcie kolejowym. Samochodem podróżowała jedna osoba. W wyniku zdarzenia kierowca pojazdu został ranny, pomocy udzielał mu przybyły na miejsce ZRM. Działania straży pożarnej polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora, pomocy przy udzielaniu kwalifikowanej pierwszej pomocy zespołowi ZRM. Na miejscu zdarzenia lądował LPR który przewiózł osobę poszkodowaną do szpitala.

Oficer Operacyjny

Stanowiska Kierowania