16.12.2018r. Godz. 23:36Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 27.04.2012

dodano: 27 kwietnia 2012 o 13:04 | ostatnia aktualizacja: 27 kwietnia 2012 o 22:04 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Ważniejsze zdarzenia w dniu 27.04.2012r.

Ważniejsze zdarzenia w dniu 27.04.2012

1. W Kluczborku o godzinie 11:07 strażacy udając się na stację benzynową najechali na potrącenie motorowerzysty i bezpośrednio przystąpili do działań. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, a następnie przekazali zespołowi ratownictwa medycznego.

2. O godzinie 15:10 na terenie Nadleśnictwa Opole doszło do pożaru lasu. Do zdarzenia zadysponowano 4 zastępy straży pożarnej oraz śmigłowiec gaśniczy z nadleśnictwa, który dokonał 10-ciu zrzutów wody. Działania strażaków polegały na powstrzymaniu rozprzestrzeniania się ognia oraz dogaszeniu pogorzeliska. W wyniku tego pożaru spaleniu uległo około 0.9 ha 63 letniego lasu sosnowego w którym straty oszacowano na 10 tys.zł. Dzięki sprawnej akcji strażaków uratowano pozostałą część drzewostanu, którą podleśniczy oszacował na 500 tys.zł.

3. O godzinie 20:43 na wysokości miejscowości Goła DW 487 (pow. oleski) doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych, a następnie jeden z nich uderzył w drzewo. W wyniku tego zdarzenia dwie osoby zostały uwięzione w pojeździe. Na miejsce zdarzenia zostały skierowane 3 zastępy straży pożarnej. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonaniu dostępu do osób poszkodowanych przy pomocy narzędzi hydraulicznych i przekazaniu ich zespołowi ratownictwa medycznego.

________________________________

Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Opolu