10.12.2018r. Godz. 07:34Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 27.04.2015

dodano: 27 kwietnia 2015 o 21:04 | ostatnia aktualizacja: 28 kwietnia 2015 o 23:04 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Minionej doby straż pożarna na terenie naszego województwa interweniowała do 26 zdarzeń w tym do 18 pożarów , 7 miejscowych zagrożeń i 1 alarmu  fałszywego.W zdarzeniach ogółem poszkodowanych zostało 6 osób.

Na Obwodnicy Kluczborka niezachowanie ostrożności w ruchu drogowym było przyczyną najechania przez sam.ciężarowy na tył samochodu dostawczego którym podróżowało 5 osób. Działania straży polegały na udzieleniu KPP jednej osobie poszkodowanej i przekazaniu przybyłemu ZRM, a także zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz  zamknięciu drogi na czas prowadzenia dziąłań.

W miejscowości Murów w pow. opolskim doszło do pożaru w  budynku stolarni. . Pożarem objęte były gotowe produkty paneli ściennych znajdujące się wewnątrz oraz około 50 metrów kwadratowych drewnianego stropu stolarni. W działaniach brały udził 4 zastępy straży w sile 15 strażków. Dzieki sprawnej akcji gaśniczej pożar szybko został opanowany.

Autor: kpt. Kantor Łukasz