17.12.2018r. Godz. 00:53Najnowsze interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 27.04.2017 r

dodano: 27 kwietnia 2017 o 19:04 | ostatnia aktualizacja: 28 kwietnia 2017 o 23:04 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 26 razy. Odnotowaliśmy 5 pożarów, 19 miejscowych zagrożeń i 2 alarmy fałszywe. W wyniku zdarzeń poszkodowanych zostało 10 osób. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 62 zastępy, w sile 220 strażaków.

W dniu dzisiejszym o godz. 8.05 do stanowiska kierowania w Kędzierzynie – Koźlu wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na Drodze Krajowej nr 45 w okolicach miejscowości Komorno. Po przybyciu jednostek Straży Pożarnej na miejsce zdarzenia ustalono, że samochód osobowy z nieznanych przyczyn zjechał na przeciwległy pas i uderzył w prawidłowo jadący z naprzeciwka autobus. Samochodem osobowym podróżowała jedna osoba, autobusem podróżowało 38 osób w tym 34 dzieci. Przybyły na miejsce zdarzenia lekarz (przed przybyciem straży pożarnej) stwierdził zgon osoby podróżującej samochodem osobowym. W wyniku zdarzenia 3 osoby (dzieci) podróżujące autobusem zostały lekko ranne. Działania straży pożarnej polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, stabilizacji autobusu, ewakuacji i przekazaniu do ZRM osób z autokaru (wszystkie osoby opuściły pojazd na własnych siłach), sprawdzeniu pobliskiego terenu zdarzenia w celu wykluczenia dodatkowych poszkodowanych, pomoc ZRM w przeprowadzeniu dzieci wraz z opiekunami do pobliskiej restauracji.

Oficer Operacyjny

Stanowiska Kierowania