17.12.2018r. Godz. 01:47Najnowsze interwencje

ważniejsze zdarzenia w dniu 27.05.2014r

dodano: 27 maja 2014 o 23:05 | ostatnia aktualizacja: 28 maja 2014 o 11:05 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym do godziny 20.00 odnotowaliśmy 106 zdarzeń związanych z gwałtownymi i intensywnymi opadami deszczu, gradu oraz silnym wiatrem na terenie naszego województwa. Najwięcej zdarzeń miało miejsce na południu województwa w powiecie nyskim i głubczyckim.

W powiecie nyskim wezbranie wód opadowych miało swój początek w Konradowie po przejściu nawałnicy połączonej z silnymi opadami gradu. Wystąpiła rzeczka Starynka i Biała Głuchołaska i woda kierowała się Głuchołaz i Gierałcic.

Na miejscu działania prowadziło 18 zastępów PSP i OSP w sile 90 strażaków. Wykorzystane zostały dwie pompy wysokiej wydajności oraz samochód wężowy. Działania w głównej mierze polegały na wypompowywaniu wody z zalanych posesji oraz piwnic w budynkach mieszkalnych, pomocy mieszkańcom w usuwaniu skutków ulewy i gradobicia.

Wstępne zniszczenia w miejscowości Konradów:

- zalane zostały podwórka i partery w ośmiu budynkach mieszkalnych, jeden samochód został zabrany przez wodę,

- uszkodzone zostały dachy budynków wskutek gradobicia,

- zniszczeniu i uszkodzeniu została infrastruktura drogowa, przepusty i wyjazdy do budynków, podmyta droga powiatowa i wojewódzka do Zlatych Hor, osunięte skarpy, instalacja średniego napięcia przechodząca pod drogą, uszkodzona kanalizacja w całej miejscowości.

Wstępne zniszczenia w miejscowości Głuchołazy:

- zalane zostały piwnice i partery w kilkunastu domach mieszkalnych,

- ulice podmyte na głębokość ok. 2 m, miejscami uszkodzona kanalizacja oraz podjazdy, przejazdy oraz mostki dojazdowe do posesji, podmyte zostały tory kolejowe.

Działania na terenie całego województwa w głównej mierze polegały na wypompowywaniu wody z zalanych posesji oraz piwnic w budynkach mieszkalnych, usuwaniu powalonych drzew oraz konarów z dróg. Łącznie w działaniach na terenie województwa opolskiego zaangażowanych było blisko 200 zastępów straży pożarnej w sumie ok. 750 strażaków.

INFORMACJA O DZIAŁANIACH STRAŻY POŻARNEJ W DNIU 27-05-2014r.

Straż Pożarna interweniowała 121

POŻARY 7