19.12.2018r. Godz. 08:45Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 27.05.2017r.

dodano: 27 maja 2017 o 19:05 | ostatnia aktualizacja: 28 maja 2017 o 23:05 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 24 razy. Odnotowaliśmy 12 pożarów, 9 miejscowych zagrożeń oraz 3 alarmy fałszywe. W wyniku zdarzeń poszkodowanych zostało 5 osób. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 51 zastępów  w sile 219 strażaków.

W Reńskiej Wsi, na DK 45, doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego i motocykla. Do poszkodowanej, jednej osoby został zadysponowany śmigłowiec LPR.

W Opolu, na ul. Wrocławskiej, pięć pojazdów uczestniczyło w zdarzeniu drogowym. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy czterem osobom. Wszyscy poszkodowani zostali przewiezieni do szpitala.

Pomiędzy Trzebiszynem a Szumiradem, pow, kluczborski, doszło do pożaru powierzchni zrębowej lasu oraz młodnika. Pożar gasiło 10 zastępów straży oraz 41 ratowników. W działaniach brały udział dwa samoloty gaśnicze „Dromader”, które wykonały w sumie 4 zrzuty wody na palący się las. Spaleniu uległo ok 0,7 ha. lasu.

Opracowanie:
Stanowisko Kierowania