18.08.2018r. Godz. 01:26Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 27.05.2018 r

dodano: 27 maja 2018 o 22:05 | ostatnia aktualizacja: 29 maja 2018 o 06:05 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 31 razy. Odnotowaliśmy 12 pożarów, 17 miejscowych zagrożeń oraz 2 alarmy fałszywe. W wyniku zdarzeń poszkodowanych zostało 5 osób. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 62 zastępy, w sile 239 strażaków.

W miejscowości Wierzch, pow. prudnicki doszło do pożaru budynku inwentarskiego. Strażacy ewakuowali ok. 60 szt. trzody, spaleniu uległa konstrukcja dachu oraz składowane na poddaszu siano i słoma. W zdarzeniu nikt nie został poszkodowany.

W Niwnicy, powiat nyski, doszło do zdarzenia z udziałem motocykla i samochodu osobowego. Poszkodowanej jednej osobie strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy. Zespół ratownictwa medycznego przewiózł ją do szpitala.

Opracowanie:
Stanowisko Kierowania