10.12.2018r. Godz. 23:48Najnowsze interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 27.06.2014

dodano: 27 czerwca 2014 o 23:06 | ostatnia aktualizacja: 28 czerwca 2014 o 15:06 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Ważniejsze zdarzenia w dniu 27.06.2014

W ciągu dzisiejszej doby zastępy straży pożarnej na terenie województwa opolskiego interweniowały 15 razy. Odnotowano 3 wyjazdy do pożarów i 12 miejscowych zagrożeń. W 2 wypadkach drogowych 3 osoby zostały poszkodowane, z czego 2 poniosły śmierć na miejscu.

Około godziny 16:45 koło miejscowości Zimnice Małe doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego z udziałem samochodu osobowego i ciężarówki.  Działania JOP polegały na zabezpieczeniu terenu akcji poprzez  zamyknięcie drogi w obydwu kierunkach. Teren ogrodzono taśmą ostrzegawczą chroniącą miejsce zdarzenia przed dostępem osób trzecich. Następnie w  celu ułatwienia dostępu do poszkodowanej  przy pomocy narzędzi hydraulicznych częściowo rozcięto karoserię. Udzielono także kpp pasażerce samochodu osobowego.  Przybyły na miejsce  ZRM przystąpił do RKO kierującego pojazdem. Niestety lekarz stwierdził śmierć obu osób biorących udział w zdarzeniu. Dalsze działania polegały na  odłączeniu akumulatorów i usunięciu skutków  wypadku.

Stanowisko Kierowania

Dyżurny Operacyjny Województwa