14.12.2018r. Godz. 11:08Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 27.06.2015

dodano: 27 czerwca 2015 o 20:06 | ostatnia aktualizacja: 28 czerwca 2015 o 21:06 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym straż pożarna interweniowała 22 razy, w tym było 6 pożarów i 15 miejscowych zagrożeń. W działaniach zaangażowane były 52 zastępy i 196 strażaków. Poszkodowanych zostało 4 osoby.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono że doszło do zderzenia samochodu ciężarowego marki Man z samochodem osobowy marki VW Polo. W wyniku zdarzenia kierowca samochodu osobowego został poszkodowany i znajdował się poza pojazdem. Lekarz ZRM będący na miejscu zdarzenia stwierdził zgon. Samochód ciężarowy przewrócił się na bok blokując oba pasy ruchu i doszło w nim do rozszczelnienia zbiornika z olejem napędowym. Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów oraz ograniczeniu wycieku oleju napędowego i przepompowaniu go do pustych zbiorników. Dalsze działania straży polegały na rozdzieleniu przewożonej koparki od zestawu ciągnika siodłowego leżącego na boku przy użyciu sprzętu przybyłej na miejsce zdarzenia Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Technicznego z KP PSP Brzeg. Następnie przy użyciu dźwigu postawiono koparkę na podstawionym przez właściciela zestawie ciągnika siodłowego. Na tym działania Straży Pożarnej zakończyły się, a zniszczoną na skutek zdarzenia jezdnię przekazano przedstawicielowi zarządcy drogi.

Stanowisko Kierowania

bryg. Mariusz Lewandowski