17.12.2018r. Godz. 20:05Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 27.06.2016r.

dodano: 27 czerwca 2016 o 22:06 | ostatnia aktualizacja: 28 czerwca 2016 o 23:06 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym tj. 27.06.2016r. straż pożarna w woj. opolskim interweniowała 24 razy, w tym: 7 pożarów, 16 miejscowych zagrożeń oraz 1 alarm fałszywy. W działaniach zaangażowane były: 52 zastępy i 234 strażaków.

W zdarzeniach poszkodowanych zostało łącznie 8 osób.

O godzinie 13:32 na skrzyżowaniu DK 94 i 46 doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch sam. osobowych. W działaniach udział brało 5 zastępów straży pożarnej. Po zderzeniu pojazdy znajdowały się ok 200m od siebie, ich ustawienie spowodowało konieczność wstrzymania ruchu drogowego w obu kierunkach. W chwili przyjazdu na miejsce JOP, pomocy dwóm osobom poszkodowanym udzielał ZRM. Przy użyciu sorbentu zebrano z powierzchni drogi płyny eksploatacyjne wyciekłe z pojazdów.

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło w pomieszczeniu kuchennym na stacji benzynowej mieszczącej się na MOP-ie A4 „Góra Św. Anny”. Do zdarzenia zadysponowano 11 zastępów straży. Po przybyciu na miejsce zdarzenia oraz przeprowadzeniu rozpoznania KDR ustalił,że: pracownicy podjęli próbę gaszenia podręcznym sprzętem gaśniczym, wszyscy pracownicy (8 osób) i klienci (40 osób)opuścili obiekt przed przybyciem JOP. Działania straży pożarnej polegały na: zabezpieczenie miejsca zdarzenia, odłączeniu energii elektrycznej, podaniu trzech prądów proszku gaśniczego na palące się pomieszczenie w tym olej kuchenny, podaniu jednego prądu wody w celu dogaszenia wyniesionych elementów wyposażenia obiektu oraz odymieniu pomieszczeń. W zdarzeniu nie było osób poszkodowanych a straty wstępnie oszacowano na 30 tys. zł.

Dyżurny Operacyjny

SK OKW PSP