11.12.2018r. Godz. 17:02Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 27.06.2018r.

dodano: 27 czerwca 2018 o 21:06 | ostatnia aktualizacja: 28 czerwca 2018 o 23:06 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 23 razy. Odnotowaliśmy 5 pożarów, 15 miejscowych zagrożeń oraz 3 alarmy fałszywe. W wyniku zdarzeń poszkodowane zostały 2 osoby. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 55 zastępów  w sile 226 strażaków.

W miejscowości Borki Wielkie, miał miejsce pożar w kotłowni budynku szkoły. Trzy osoby przebywające na piętrze ewakuowały się przed przybyciem straży, następnie podjęły próbę gaszenia przy pomocy gaśnic. Strażacy podali skuteczny prąd gaśniczy, przewietrzyli pomieszczenie oraz sprawdzili kamerą termowizyjną.

W Kędzierzynie-Koźlu, doszło do zdarzenia drogowego z udziałem trzech pojazdów. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy jednej osobie poszkodowanej, pozostałe dwie nie wymagały czynności medycznych.

Opracowanie:
Stanowisko Kierowania