09.12.2018r. Godz. 20:31Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 27.08.2015

dodano: 27 sierpnia 2015 o 21:08 | ostatnia aktualizacja: 28 sierpnia 2015 o 23:08 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Ważniejsze zdarzenia w dniu 27.08.2015

W dniu dzisiejszym  na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 56  razy, w tym były:  34 pożary, 19  miejscowych  zagrożeń oraz 3 alarmy fałszywe. W zdarzeniach ogółem poszkodowane  zostały  2 osoby.

W działaniach zaangażowanych było: 130  zastępów w sile 493 strażaków,

Około godziny 11:14   w miejscowości Leśnica  w powiecie strzeleckim  doszło do pożaru hali  w zakładzie produkującym pelet. Po przybyciu na miejsce pożaru i przeprowadzeniu rozpoznania ustalono iż  pożarem objęta jest cała hala produkcyjna, panuje bardzo duże zadymienie, które uniemożliwia wprowadzenie strażaków do wnętrza  hali. Działania straży pożarnej polegały na: - zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, - odłączeniu zasilania w energię elektryczną, - w miarę przybywania na miejsce akcji kolejnych zastępów straży pożarnej zbudowano pięć stanowisk gaśniczych, z których podano 10 prądów wody na palącą się halę oraz w obronie budynku administracyjnego. Udzielono także kwalifikowanej pierwszej pomocy 2 osobom poszkodowanym. 1 z tych osób została zabrana do szpitala. Powstałe straty oszacowano wstępnie na kwotę około 4,5 milionów złotych. Do pożaru zadysponowano 27 zastępów straży pożarnej.

Dyżurny Operacyjny

mł kpt. Jan Wyciślik