14.12.2018r. Godz. 07:32Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 27.08.2017r.

dodano: 27 sierpnia 2017 o 22:08 | ostatnia aktualizacja: 28 sierpnia 2017 o 23:08 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Minionej doby na tarenie województwa odnotowaliśmy 37 zdarzeń w tym 17 pożarów, 17 miejscowych zagrożeń i 3 alarmy fałszywe. W działaniach udział brało 80 zastępów w sile 346 strażaków.

W miejscowości Zimna Wódka powiat strzelecki na zjeździe z autostrady A4 276 kilometr miał miejsce pożar opony w naczepie samochodu ciężarowego przewożącego wodór w stanie ciekłym. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej ugaszono oponę oraz sprawdzono pojazd .

W miejscowości Januszkowice powiat krapkowicki kierujący samochodem osobowym wjechał do akwenu. Po przybyciu na miejsce jeden z naszych ratowników wydobył z samochodu poszkodowanego mężczyznę, którego przekazano przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego. Lekarz przybyłego pogotowia stwierdził zgon kierowcy. Zadysponowano na miejsce działań specjalistyczną grupę ratownictwa wodno – nurkowego celem przeszukania akwenu pod kątem innych poszkodowanych oraz wydobyciem wraku samochodu. Nie stwierdzono obecności innych osób a straty materialne oszacowano na 5 tys.pln.

Opracowanie:
Stanowisko Kierowania