10.12.2018r. Godz. 08:05Najnowsze interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 27.08.2018 r

dodano: 27 sierpnia 2018 o 21:08 | ostatnia aktualizacja: 27 sierpnia 2018 o 22:08 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 22 razy. Odnotowaliśmy 3 pożary, 17 miejscowych zagrożeń oraz 2 alarmy fałszywe. W wyniku zdarzeń poszkodowane zostały 4 osoby. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 36 zastępów, w sile 169 strażaków.

W Brzegu, ze względu na brak wolnego zespołu ratownictwa medycznego, strażacy zostali zadysponowani do nieprzytomnego mężczyzny w mieszkaniu. Natychmiast po dojeździe przystąpiono do udzielenia kwalifikowanej pierwszej pomocy. Niestety nie udało się przywrócić czynności życiowych, przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon.

W Popielowie, doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych, z których jeden wypadł z drogi i przewrócił się na dach. Łącznie pojazdami podróżowały trzy osoby. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy jednej poszkodowanej, następnie przekazali pod opiekę zespołowi ratownictwa medycznego.

Opracowanie:
Stanowisko Kierowania