19.12.2018r. Godz. 08:42Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 27.09.2016

dodano: 27 września 2016 o 23:09 | ostatnia aktualizacja: 28 września 2016 o 23:09 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym, na terenie województwa opolskiego, straż pożarna interweniowała 25 razy. Odnotowaliśmy 4 pożary, 18 miejscowych zagrożeń oraz 1 alarm fałszywy. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 39 zastępów w sile 145 strażaków. W zdarzeniach poszkodowanych zostało 4 osoby.

W Namysłowie dyżurny stanowiska kierowania o godzinie 09:25 przyjął zgłoszenie o zdarzeniu drogowym do którego doszło na drodze krajowej nr 39 na ul. Jana Pawła II w Namysłowie. Na miejsce zdarzenia zadysponowano pięć zastępów straży pożarnej. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej stwierdzono, że w zdarzeniu brało udział dwa samochody ciężarowe oraz jeden osobowy. Kierujący oraz pasażer samochodu osobowego opuścili pojazd o własnych siłach i nie odnieśli żadnych obrażeń. Jedynym poszkodowanym okazał się kierującym pojazdem ciężarowym przewożącym drzewo. Z pojazdu przewożącego drzewo stwierdzono wyciek paliwa przez korek wlewowy. Strażacy zabezpieczyli miejsca zdarzenia, udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu, odłączyli akumulatory oraz ograniczyli wyciek paliwa. Wstępne straty oceniono na 130 tys. zł.

Dyżurny Operacyjny

Stanowiska Kierowania