18.12.2018r. Godz. 13:41Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 27.09.2018 r .

dodano: 27 września 2018 o 22:09 | ostatnia aktualizacja: 29 września 2018 o 06:09 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 24 razy. Odnotowaliśmy 9 pożarów, 13 miejscowych zagrożeń oraz 2 alarmy fałszywe. W wyniku zdarzeń poszkodowane zostały 3 osoby w tym jedna ofiara śmiertelna. We wszystkich działaniach ratowniczych brały udział 52 zastępy, w sile 184 strażaków.

W Kędzirzynie-Koźlu doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych. Samochodami podróżowały 4 osoby. Po wykonaniu dostępu do osoby uwiezionej w jednym z samochodów i podjęcia szybkiej resuscytacji przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon osoby poszkodowanej. Jedna osoba została zabrana do szpitala. Droga krajowa nr 40 na czas prowadzenia działań była zamknięta w obu kierunkach.

W Bielicach powiat nyski doszło do pożaru kombajnu zbożowego Claas. Po przybyciu na miejsce pierwszych zastępów straży pożarnej zastano pojazd całkowicie objęty pożarem. Paliło się również ściernisko w bliskiej odległości pojazdu. Podano jeden prąd piany w natarciu na palący się kombajn, a palące się ściernisko dogaszono tłumicami. W działaniach brało udział 5 zastępów.

Autor: mł. asp. Paweł Tomas