24.02.2019r. Godz. 06:16Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 27.10.2013r.

dodano: 27 października 2013 o 06:10 | ostatnia aktualizacja: 28 października 2013 o 22:10 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Ważniejsze zdarzenia w dniu 27.10.2013r.

 

W dniu dzisiejszym straż pożarna interweniowała 19 razy, w tym 8 pożarów, 10 miejscowych zagrożeń oraz 1 alarm fałszywy.

Ważniejsze zdarzenia:

 

1. Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Oleśnie o godzinie 23:52 otrzymał zgłoszenie pożaru stolarni w miejscowości Malichów. Niezwłocznie do zdarzenia zadysponował 6 zastępów, tj. 30 strażaków, których działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu prądu wody na źródło ognia oraz przewietrzeniu i przeszukaniu pomieszczeń. Jak się okazało pożar powstał w magazynie wyrobów gotowych i dzięki bardzo sprawnej akcji strażaków udało się pożar opanować we wczesnej fazie jego rozwoju, przez co straty wyniosły tylko 2 tys. zł, a wartość mienia uratowanego oszacowano na 200 tys. zł.

 

2. W miejscowości Pokrzywnica o godzinie 5:09 doszło do pożaru budynku jednorodzinnego. Na miejsce zdarzenia zadysponowano 8 zastępów strażaków, których działania polegają na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, zlokalizowaniu źródła ognia i ugaszeniu pożaru. Przed przybyciem strażaków z budynku ewakuowało się 7 osób.

 

________________________

Dyżurny Operacyjny

Stanowiska Kierowania OKW PSP

mł. kpt. Łukasz Olejnik3. W Brzegu, przy ul. Sikorskiego motocykl uderzył w drzewo. Przybyli na miejsce strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu kierującemu. Do momentu przybycia zespołu ratownictwa medycznego prowadzono reanimację krążeniowo-oddechową. Obecny na miejscu lekarz stwierdził zgon. Ponadto działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz kierowaniu ruchem drogowym.

 

 

sporządził

z-ca dyżurnego operacyjnego

mł.asp. Damian Skowroński