19.02.2019r. Godz. 07:32Najnowsze interwencje

ważniejsze zdarzenia w dniu 27.10.2016r

dodano: 27 października 2016 o 22:10 | ostatnia aktualizacja: 28 października 2016 o 23:10 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 18 razy. Odnotowaliśmy 3 pożary, 13 miejscowych zagrożeń i 2 alarmy fałszywe . W wyniku zdarzeń poszkodowane zostały 6 osób. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 36 zastępy  w sile 144 strażaków.  

W Niemodlinie przy Rynku wracające z ćwiczeń nasze zastępy, zastały leżącego mężczyznę na chodniku z urazem głowy. Po udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy przez ratowników z JRG Niemodlin, poszkodowany został przekazany zespołowi ratownictwa medycznego.


W wypadkach na drogach zostały rannych pięć osób.

  • w Kietrzu w powiecie głubczyckim samochód osobowy wypadł z jezdni i leżał na dachu, w zdarzeniu poszkodowane zostały dwie osoby.

  • W Opolu na ul. Alojzego Dambonia doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych, w pojazdach podróżowały dwie osoby. W wyniku zderzenia jeden z pojazdów został przewrócony na bok, do poszkodowanej ratownicy wykonywali dostęp przy użyciu narzędzi hydraulicznych. Poszkodowanymi zaopiekował się zespół ratownictwa medycznego.

 

SK OKW

asp.sztab. Piotr Labusga