24.02.2019r. Godz. 05:45Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 27.12.2011

dodano: 27 grudnia 2011 o 20:12 | ostatnia aktualizacja: 29 grudnia 2011 o 12:12 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Ważniejsze zdarzenia w dniu 27.12.2011

Ważniejsze zdarzenia w dniu 27.12.2011

O godzinie 00:33 dyżurny z miejskiego stanowiska kierowania zadysponował 3 zastępy straży do palącego się budynku gospodarczego przy ulicy Aleja Przyjaźni w Opolu. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia pożarem objęty był cały budynek. Działania straży polegaył na zabezpieczeniu i oświetleniu terenu działań, podaniu dwóch prądów wody w natarciu. W celu oddymienia, w dachu zostały wykonane dwa otwory przy użyciu piły spalinowej do drewna. Nadpalona część dachu została rozebrana. W działaniach użyto kamerę termowizyjną. Spaleniu uległy zgromadzone w budynku gospodarczym meble, drewniane płyty, dach w około 5%. W sąsiednim budynku stopiła się izolacja oraz nadpaleniu uległo drewniane okno. Teren działań przekazano policji. Przypuszczalna przyczyna pożaru to prawdopodobnie podpalenie. Straty oszacowano na 20 tys.zł, a uratowane mienie na 100 tys.zł.

O godzinie 6:28 także w Opolu przy ulicy Dworskiej doszło do pożaru budynku biurowo -  magazynowego o konstrukcji betonowej, pokrytego blachą. W budynku objęty pożarem był dach oraz jedno z pomieszczeń biurowych, na który podano dwa prądy wody. Zerwano częściowo poszycie blaszanego dachu oraz drewnianą więźbę, celem dogaszenia pożaru. Z pomieszczenia objętego pożarem wyniesiono dwie butle z gazem propan-butan. Teren działań przekazano właścicielce obiektu do nadzorowania oraz zabezpieczenia. Spaleniu uległ dach oraz pomieszczenie z wyposażeniem biurowym. Straty wyniosły około 200 tys.zł, a uratowane mienie wyliczono na 100 tys.zł. W tym przypadku przypuszczalną przyczyną mogło być także podpalenie.

O godzinie 12:10 w Krapkowicach przyczyną wypadku było najechanie na tył samochodu osobowego przez kierującego mężczyznę motorowerem. Przed przybyciem dwóch zastępów straży pomocy medycznej udzielił zespół ratownictwa medycznego i przewiózł poszkodowanego do szpitala. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, zamknięciu jednego pasa ruchu oraz kierowaniu ruchem na prośbę policji.

dyżurny operacyjny województwa:

kpt. Jarosław Larski