14.12.2018r. Godz. 10:32Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 27.12.2014r.

dodano: 27 grudnia 2014 o 16:12 | ostatnia aktualizacja: 27 grudnia 2014 o 23:12 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym straż pożarna interweniowała 25 razy, w tym 12 pożarów, 11 miejscowych zagrożeń oraz 2 alarmy fałszywe. W działaniach zaangażowanych było 49 zastępów i 217 strażaków. W zdarzeniach poszkodowane zostały 4 osoby.

W miejscowości Bliszczyce, pow. głubczycki, o godz. 04:21, doszło do pożaru poddasza w budynku wielorodzinnym. Strażacy przystąpili do gaszenia, jednocześnie przeszukano pomieszczenia pod kątem przebywających tam osób. Następnie rozebrano część spalonego dachu oraz przewietrzono pomieszczenia. Pięć osób opuściło budynek przed przyjazdem jednostek straży. Straty oszacowano na 40 tys., natomiast uratowano mienie wartości 300 tys.

Dyżurny stanowiska kierowania w Kędzierzynie Koźlu, o godz. 13:34, został poinformowany o podejrzeniu obecności tlenku węgla w mieszkaniu, w Błażejowicach. Na miejscu zdarzenia zastano zespół ratownictwa medycznego, który udzielał pomocy trzem osobom. Strażacy, przy pomocy urządzenia pomiarowego stwierdzili obecność CO w powietrzu od 40 do 160ppm. Przewietrzono mieszkanie i pouczono o nieużytkowaniu pieca do czasu przybycia i sprawdzenia instalacji kominowej przez służbę kominiarską. Osoby poszkodowane zostały przewiezione do szpitala.

sporządził

Dyżurny Operacyjny