13.11.2018r. Godz. 06:29Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 28.01.2015r.

dodano: 28 stycznia 2015 o 22:01 | ostatnia aktualizacja: 29 stycznia 2015 o 22:01 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Ważniejsze zdarzenia w dniu 28.01.2015 r.

W dniu dzisiejszym straż pożarna interweniowała 15 razy.

• Pożary - 5
  • Miejscowe zagrożenia - 8
  • Alarmy fałszywe - 2

W wyniku tych zdarzeń poszkodowane zostały 2 osoby.

Poniżej zestawienie ilości interwencji od początku roku w porównaniu z analogicznym okresem roku 2014.

Ważniejsze zdarzenia w dniu 28.01.2015 roku.

1. Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Namysłowie o godzinie 12:10 otrzymał zgłoszenie zadymienia w budynku wielorodzinnym na terenie miasta. Niezwłocznie do zdarzenia zadysponował 4 zastępy, tj. 11 strażaków, których działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ugaszeniu pożaru, przewietrzeniu pomieszczeń i kontrolowaniu temperatury komina przy pomocy kamery termowizyjnej. Jak się okazało doszło do pożaru sadzy w nieszczelnym przewodzie kominowym, a następnie zapaliły się elementy wyposażenia pomieszczenia przylegające do komina. Dzięki szybkiej akcji strażaków uratowano mienie o szacunkowej wartości 600 tys. zł., a straty wyniosły zaledwie 1 tys. zł.

2. Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego w Opolu o godzinie 15:37 otrzymał zgłoszenie o zderzenie się trzech samochodów osobowych w Ligocie Prószkowskiej. Do zdarzenia zadysponowano 5 zastępów tj. 21 strażaków, których działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonaniu dostępu przy użyciu sprzętu hydraulicznego do osoby poszkodowanej, udzieleniu jej kwalifikowanej pierwszej pomocy i przekazaniu zespołowi ratownictwa medycznego.

kpt. Łukasz Olejnik

Stanowisko Kierowania