11.12.2018r. Godz. 16:18Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu: 28.01.2016

dodano: 28 stycznia 2016 o 21:01 | ostatnia aktualizacja: 29 stycznia 2016 o 22:01 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W powiecie prudnickim dyżurny stanowiska kierowania o godzinie 16.22 przyjął zgłoszenie dotyczące wypadku drogowego, do którego doszło na drodze krajowej nr 40, pomiędzy miejscowością Głogówek, a Starymi Kotkowicami. Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane cztery zastępy straży pożarnej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia potwierdzono informację wynikającą ze zgłoszenia – zastano dwa samochody osobowe po zderzeniu czołowym leżące w przydrożnym rowie. Pojazdami podróżowały łącznie cztery osoby (w jednym jedna osoba dorosła, a w drugim jedna osoba dorosła i dwoje dzieci). Wszystkie osoby o własnych siłach opuściły pojazdy przed przybyciem zastępów straży pożarnej.

Działania straży pożarnej polegały na równoczesnym:

- zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia

- odłączeniu akumulatorów w pojazdach

- zabezpieczeniu wycieku płynów eksploatacyjnych.

Na miejsce zdarzenia przybyły trzy zespoły ratownictwa medycznego, które zabrały do szpitala jedną osobę dorosłą wraz z dwójką dzieci. Po zakończeniu czynności ratowniczych, na prośbę Policji strażacy kierowali ruchem drogowym w obrębie miejsca zdarzenia.

Stanowiska Kierowania

kpt. Krzysztof Sobkowicz