10.12.2018r. Godz. 23:45Najnowsze interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 28.03.2015r.

dodano: 28 marca 2015 o 23:03 | ostatnia aktualizacja: 29 marca 2015 o 23:03 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym w działaniach straży pożarnej na terenie naszego województwa zaangażowane były 42 zastępy straży pożarnej w sile 184 strażaków.

W Krasowicach powiat namysłowski zostaliśmy wezwani do zdarzenia spowodowanego eksplozją gazów w pomieszczeniu kuchennym w jednym z domów jednorodzinnych. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej stwierdzono, że jedyną osoba poszkodowaną wybuchem jest kobieta znajdująca się w pomieszczeniu kuchennym, w którym nastąpiła eksplozja. Przed przybyciem naszych zastępów syn poszkodowanej wraz z sąsiadem wrzucili przez okno na zewnątrz budynku palące elementy wyposażenia. Działania straży polegały na dokonaniu pomiaru atmosfery na obecność gazów wybuchowych ( wynik negatywny ). Dowódca podjął decyzje o możliwości wejścia do budynku zespołowi karetki pogotowia, który udzielił na miejscu pomocy medycznej oraz przetransportował kobietę do szpitala w Namysłowie. Płonące elementy wyposażenia znajdujące się poza budynkiem. Sprawdzono cały budynek pod kątem ewentualnych uszkodzeń elementów konstrukcyjnych. Straty materialne oszacowano na 13 tys.pln. A wartość uratowanego mienia to około 200 tys.pln.

sporządził

Dyżurny Operacyjny