12.12.2018r. Godz. 23:03Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 28.03.2018 r.

dodano: 28 marca 2018 o 21:03 | ostatnia aktualizacja: 30 marca 2018 o 00:03 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 25 razy. Odnotowaliśmy 10 pożarów, 9 miejscowych zagrożeń oraz 6 alarmów fałszywych. W powyższych zdarzeniach poszkodowanych zostało 7 osób . We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 61 zastępów, w sile 254 strażaków.

Po godz. 10 na ul. Wrocławskiej doszło do zderzenie trzech aut. W wyniku zdarzenie poszkodowane zostały dwie osoby. Działania przybyłej na miejsce Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i udzieleniu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Poszkodowani po zaopatrzeniu, zostały przekazane Zespołowi Ratownictwa Medycznego.

O 17.18 Straż Pożarna w Opolu została zaalarmowana o prawdopodobnym pożarze w Centrum Handlowym Turawa Park. Po przybyciu na miejsce zdarzenia i rozpoznaniu dokonanym przez Kierującego Działaniem Ratowniczym, ustalono że był to alarm fałszywy.

Stanowisko Kierowania
asp. Jakub Pleśniak