19.12.2018r. Godz. 14:12Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 28.04.2013r.

dodano: 28 kwietnia 2013 o 09:04 | ostatnia aktualizacja: 29 kwietnia 2013 o 23:04 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Ważniejsze zdarzenia w dniu 28.04.2013r.

1. O godzinie 2:11 w Opolu doszło do zdarzenia drogowego z udziałem trzech samochodów osobowych. Do działań zadysponowano 2 zastępy tj. 8 strażaków, których działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy jednej osobie poszkodowanej. Łącznie pojazdami podróżowały trzy osoby.

2. Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Opolu o godzinie 5:25 otrzymał zgłoszenie pożaru stodoły i zabudowań gospodarczych w miejscowości Schodnia Stara. Do zdarzenia niezwłocznie zadysponował 9 zastępów tj. 43 strażaków, których działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, natarciu na źródło ognia, ale również obronie zagrożonych budynków. W wyniku pożaru straty oszacowano na 150 tys. zł., jednak dzięki sprawnej akcji strażaków uratowano mienie o wartości 300 tys. zł.

3. O godzinie 10:59 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Nysie otrzymał zgłoszenie o pożarze dachu wiaty przy lokalu gastronomicznym w Pokrzywnej. Na miejsce zdarzenia zadysponowano 4 zastępy, 18 strażaków, których działania polegały na podaniu dwóch prądów wody w natarciu na źródło ognia. Dzięki sprawnej akcji strażaków uratowano mienie o wartości 50 tys.zł, a straty wyniosły zaledwie 3 tys.zł.

4. O godzinie 11:18 na trasie Prudnik – Rudziczka doszło do dachowania samochodu osobowego. W wyniku tego zdarzenia 3 osoby w tym 1 dziecko zostały ranne i zabrane przez Zespół Ratownictwa Medycznego do szpitala. Łącznie pojazdem podróżowało 5 osób.

5. W Zdzieszowicach o godzinie 17:37 doszło do zderzenia się dwóch samochodów osobowych. W wyniku tego zdarzenia trzy osoby zostały ranne. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej oraz przygotowaniu lądowiska dla śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Dwie osoby poszkodowane zostały zabrane przez Zespół Ratownictwa Medycznego, a jedna przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe do szpitala.

Sporządził:

dyżurny operacyjny województwa