13.12.2018r. Godz. 15:10Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 28.05.2018 r

dodano: 29 maja 2018 o 06:05 | ostatnia aktualizacja: 29 maja 2018 o 22:05 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 37 razy. Odnotowaliśmy 11 pożarów, 24 miejscowe zagrożenia oraz 2 alarmy fałszywe. W wyniku zdarzeń poszkodowane zostały 3 osoby w tym 1 ofiara śmiertelna. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 61 zastępów, w sile 276 strażaków.

W miejscowości Prószków powiat opolski doszło do wycieku substancji ropopochodnej i zabrudzenia instalacji oczyszczalni ścieków. Substancja została jednak zatrzymana w zbiornikach i nie dostała się do środowiska. Dalsze działania mające na celu neutralizację substancji będzie prowadziła oczyszczalnia ścieków w Prószkowie.

W Kędzierzynie-Koźlu do studzienki kanalizacyjnej wpadł borsuk. Znajdował się nagłębokości około 1,5 metra. Zwierzę zostało wydobyte za pomoca linki ratowniczej. Borsuk nie odniósł żadnych obrażeń, oddalił się w kierunku lasu.

Autor: mł.asp.Paweł Tomas