13.12.2018r. Godz. 13:47Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 28.06.2012

dodano: 28 czerwca 2012 o 19:06 | ostatnia aktualizacja: 29 czerwca 2012 o 23:06 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Ważniejsze zdarzenia w dniu 28.06.2012

Około godziny 4 nad ranem w Kędzierzynie doszło do wypadku drogowego, w którym poszkodowane zostały 3 osoby jadące samochodem osobowym, który uderzył w słup energetyczny. Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu terenu akcji, oświetleniu miejsca prowadzonych działań oraz pomocy zespołom ratownictwa medycznego w przeniesieniu poszkodowanych na noszach do karetek. Następnie usunieto  część słupa energetycznego z wraku samochodu przy pomocy pił do betonu.

Przed godziną 10 rano w Długomiłowicach  pow. Kędzierzyn -Kożle, w trakcie prac remontowych na dachu budynku mieszkalnego 2-u kondygnacyjnego  doszło do wypadku. Mężczyzna dokonujący remontu komina spadł z drabinki  stojącej na dachu i doznał urazu głowy. W związku z trudnością w przetransportowaniu poszkodowanego do karetki zadysponowano podnośnik hydrauliczny. Przez cały czas prowadzenia działań poszkodowany mężczyzna był pod opieką lekarską. Po przetransportowaniu do karetki poszkodowany został zabrany do szpitala.