13.12.2018r. Godz. 14:54Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 28.06.2014r.

dodano: 28 czerwca 2014 o 15:06 | ostatnia aktualizacja: 29 czerwca 2014 o 22:06 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym straż pożarna interweniowała 66 razy, w tym 6 pożarów, 58 miejscowych zagrożeń oraz 2 alarmy fałszywe. W działaniach udział brało 112 zastępów i 479 strażaków. W zdarzeniach poszkodowane zostało 8 osób.

W Goświnowicach, pow. nyski, w godzinach porannych doszło do pożaru wewnątrz tartaku. Na miejsce zadysponowano 9 zastępów i 42 strażaków. W celu przedostania się na teren zakładu dokonano siłowego otwarcia bramy wjazdowej oraz garażowej. Odłączono dopływ prądu do budynku i przystąpiono do gaszenia. W trakcie działań użyto kamery termowizyjnej celem zlokalizowania ognisk pożaru. Straty oszacowano na 70 tys., uratowano mienie wartości 130 tys.

W wyniku gwałtownej burzy, która przeszła przez nasze województwo, strażacy wyjeżdżali do 43 zdarzeń, głównie do powalonych drzew na drodze. Najwięcej wyjazdów odnotowano w powiatach nyskim (6), oleskim(4), głubczyckim (5), strzeleckim (8) i opolskim (14).

W Niesiebędowicach, pow. nyski, konar drzewa spadł na jadący samochód, kierujący stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na pole. Poszkodowanego, zespół ratownictwa medycznego przewiózł do szpitala.

sporządził

Dyżurny Operacyjny